Pytania

Jakie są korzyści z przystąpienia do Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland?

Nasze Stowarzyszenie stwarza okazję do nawiązania kontaktów z innymi członkami. Otrzymasz kilka razy w roku e-biuletyn. Możesz dołączyć także do mniejszych grup członków w obrębie tzw. Regionów i SIG-ów (Special Interest Groups – grupy tematyczne).Grupy te podejmują szereg działań, które dopasowane są do różnych zainteresowań naszych członków w obrębie tematyki nauczania języka angielskiego.


Serdecznie zapraszamy do udziału również w naszym najważniejszym wydarzeniu – dorocznej międzynarodowej konferencji, która odbywa się we wrześniu w różnych miastach na terenie Polski, i która zapewnia dostęp do wysokiej jakości szkoleń dostosowanych do potrzeb nauczycieli języków obcych i metodyków pracujących w różnorodnych środowiskach oraz daje możliwość wypróbowania własnych sił przy okazji pierwszych prezentacji na krajowym i międzynarodowym forum.

Co się dzieje w Regionach i SIG-ach?

Warsztaty organizowane w Regionach i SIG-ach są okazją  do spotkania się z koleżankami i kolegami po fachu, by wspólnie wysłuchać prezentacji.  Jeden warsztat lub prezentacja zwykle trwa około 45-60 minut. W trakcie jednego wydarzenia,  takich warsztatów może być kilka. Zawsze jest jednak czas na wspólną rozmowę,  wymianę doświadczeń i pytania. 

Czy mogę wziąć udział w wydarzeniach, nie będąc członkiem?

Tak, możesz przyjść jako gość i uczestniczyć w szkoleniu uiszczając opłatę.

Czy mogę dołączyć do Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland nie będąc jeszcze nauczycielem?

Zdecydowanie tak! Nie jest prawdą, że trzeba być doświadczonym nauczycielem, aby  zostać członkiem IATEFL Poland.  Okres studiów czy praktyk to doskonały czas na zdobywanie nowych doświadczeń a wstąpienie do  stowarzyszenia da Ci takie możliwości.

Czy Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland jest tylko dla nauczycieli akademickich?

Absolutnie nie! Mamy bardzo szeroki zakres członkostwa, który obejmuje nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów,  szkół średnich, wydawców i wiele innych osób związanych z nauczaniem.

Czy Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland pomoże mi znaleźć pracę?

Tylko pośrednio: z pewnością jest najlepszym miejscem do znalezienia pracy  poprzez nawiązanie kontaktów z innymi członkami i poprzez tworzenie sieci znajomości w ramach stowarzyszenia.

Czy mogę być wolontariuszem dla Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland?

Zdecydowanie tak! Możesz pomóc jako organizator wydarzenia lub podzielić się własnymi pomysłami na zorganizowanie np. warsztatów.


Można być osobą pomagającą podczas warsztatów, czy w trakcie naszej międzynarodowej konferencji.

Czy mogę zgłosić prezentację na doroczną konferencję?

Tak, możesz umieścić swoje zgłoszenie on-line na naszej stronie internetowej w procesie rejestracji z odpowiednim wyprzedzeniem przed doroczną konferencją. Prezentacje zgłoszone przed wymaganym terminem są oceniane przez zespół ds. organizacji konferencji, który zdecyduje o przyjęciu prezentacji do programu konferencji.

Czy mogę ubiegać się o funkcję w Zarządzie Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland w następnych wyborach?

Zdecydowanie tak! Jeśli jesteś aktywnym członkiem Stowarzyszenia przez rok lub dłużej możesz startować w wyborach. Dobrze jest gdybyś zdobył/ła doświadczenie angażując się w działania stowarzyszenia jako wolontariusz, zanim ubiegać się będziesz o miejsce w Zarządzie.