International Association of Teachers of English
as a Foreign Language IATEFL Poland

Public Speaking Contest Szczecin 2019

by Anna Gałucka
Categories: Szczecin Region.

 W dniu 7 czerwca 2019 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Szczecinie odbył się etap rejonowy V Public Speaking Contest. Podczas pięciominutowych wypowiedzi uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie o edukację.

14 reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjum oraz troje licealistów zaprezentowało ciekawe podejście do kwestii tego, czego chcieliby być nauczani w szkole. Pełne spektrum jakże inspirujących pomysłów: od survivalu, poprzez sport, aż do zajęć o tolerancji, ochronie środowiska, czy dobrostanie emocjonalnych. Przewodniczący komisji, pan vice prezydent IATEFL Poland stwierdził, że poziom prezentacji był bardzo wysoki. Z kolei Peter Robb, lektor języka angielskiego w szkole Dziewiętnaście77, zwracał uwagę na kwestię szerokiego zakresu leksyki i gramatyki prezentujących się mówców. W jury zasiadała również pani Agata Hawrylczuk, która jako przedstawiciel mediów - Radia Szczecin, zwracała uwagę na fonologię i potoczystość wypowiedzi.
Po wysłuchaniu wszystkich mówców i podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzców.

W kategorii gimnazjum szkoła podstawowa zwyciężyła Daria Sosnowska, drugie miejsce przypadło Agacie Adamczewskiej, zaś trzecie zajęła Nina Stopyra.
W liceum zwyciężyła Hanna Meresińska wyprzedzając kolegę ze Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie Huberta Goździka.

Zwycięzcy w obu kategoriach, oprócz zaproszenia na finał w Gdańsku, otrzymali nagrody rzeczowe od sponsora Centrum Języków Obcych Dziewiętnaście77.

Zarówno, organizator IATEFL Poland, jaki o gospodarz - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, który reprezentowała pani wicedyrektor Aneta Czaykowska oraz nauczyciel języka angielskiego Łukasz Kowalik, wyrazili chęć kontynuowania tego konkursu w kolejnej edycji.
Najbardziej cieszy jednak fakt, że wśród publiczności zasiadali uczniowie,którzy obawiali się wziąć udział w konkursie, a po jego zakończeniu zapowiedzieli swój akces w szóstej odsłonie.
Jako organizatorzy liczymy na to, bo bez wątpienia sztuka wystąpień publicznych powinna być jaką z rzeczy nauczanych w szkole dwudziestego pierwszego wieku.

Zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/Pr7PN6BLuVWDHWmq7

Go back

Are you a teaching professional or a teacher trainee?

 If yes, then You can join IATEFL Poland and you will:

  • become part of the largest network of teachers, teacher trainers, • academics and EFL students in Europe
  • participate in Annual  IATEFL Conferences
  • take part in Regional and/or Special Interest Group methodological sessions organised by IATEFL PL
  • be entitled to discounted fees for events organised by our partner associations
  • receive newsletters with articles on current  EFL issues and e-Bulletins with regular updates on IATEFL training events
  • have opportunities to represent  IATEFL at Conferences and Courses, domestic or international
  • be encouraged to become a major player within one of our Committees, developing a role to help IATEFL flourish further

 

Contact:
E-mail:  office@iatefl.org.pl
Telephone:  (048) 503017030

Polityka cookies

Our website use cookie to help us improve your experience and we do not store any personal information about you. By continuing to browse the site we understand this is acceptable to you.aaa