International Association of Teachers of English
as a Foreign Language IATEFL Poland

CULTURE LANE for Senior Students - kurs dla seniorów „Język Angielski i Kultura”

by Anna Gałucka
Categories: Culture in ELT SIG.

CULTURE LANE FOR SENIOR STUDENTS

KURS DLA SENIORÓW „JĘZYK ANGIELSKI

I KULTURA”

 

Założenia

Idea uczenia się przez całe życie (life-long learning) staje się w Polsce coraz powszechniejsza, również w dziedzinie nauczania  języka angielskiego. Szybko rozwijające się Uniwersytety Trzeciego Wieku w całym kraju oferują kursy  angielskiego na kilku poziomach.

Nasz letni kurs adresowany jest do tych seniorów, którzy osiągnęli już poziom B1+. Uważamy, że wprowadzanie na tym poziomie elementów kultury krajów anglojęzycznych w atrakcyjnej formie, w pięknej miejscowości Świnoujście-Karsibór na wyspie Wolin  jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Chcemy połączyć naukę języka z pogłębieniem zrozumienia zagadnień kulturowych, integracją społeczną oraz wypoczynkiem. Kurs będzie miał charakter praktyczny, zorientowany głównie na rozwijanie sprawności mówienia.

Jednocześnie chcemy kontynuować tradycję konferencji i kursów Culture Lane zainicjowanych przez IATEFL Culture SIG i NKJO w Radomiu.

Treść zajęć

W ramach kursu oferujemy ok. 30 godzin zajęć lekcyjnych oraz ok.10 godzin zajęć wieczornych o charakterze rozrywkowo-integracyjnym. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim i dotyczyć będą wybranych zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych.

Planujemy również 3 godzinny rejs wycieczkowy po Krainie 44 Wyspz wprowadzeniem w języku angielskim.

Chcemy utworzyć dwie grupy po 12 osób, czyli w sumie 24 osoby.

Anna Niżegorodcew  skupi się na tekstach dotyczących bieżących wydarzeń społeczno-politycznych i kulturowych.

Małgorzata Zdybiewska skoncentruje się na obrazie społeczeństwa brytyjskiego i amerykańskiego w sztukach wizualnych (malarstwo, film).

Ida Baj prześledzi elementy kulturowe w piosenkach i opowieściach.

 

Termin: 16-22 czerwca 2019 ( przyjazd 16-go na ciepłą kolację,wyjazd 22-go po śniadaniu)

 

Miejsce:  Karczma Rybaczówka
              ul. 1go Maja 23,
              72-603 Świnoujście – Karsibór

http://rybaczowka.swinoujscie.pl/

Malownicza miejscowość Karsibór leży na Wyspie Wolin nad Wsteczną Deltą Świny. Można ją podziwiać wprost

z pokładu łodzi lub kajaku. Dawna wieś i port rybacki z pięknym gotyckim kościołem jest obecnie częścią Świnoujścia (dojazd autobusem miejskim). Blisko Rybaczówki przebiegają trasy spacerowe prowadzące dookoła wyspy, ścieżka rowerowa oraz trasy kajakowe. Ok. 20 minut pieszo od ośrodka znajduje się plaża. Na miejscu można wynająć rower, łódkę lub kajak. Warto wybrać się na zorganizowany rejs wycieczkowy po Świnoujściu należącą do ośrodka łodzią.

Koszt kursu

Pokój 1 os. – 1600 zł

Opłata obejmuje: 6 noclegów w pokoju jednoosobowym,  6 śniadań, 5 obiadów, 6 kolacji w formie bufetu na ciepło, plus jedna w formie grila. Serwis kawowy w trakcie zajęć.

30 godzin zajęć lekcyjnych języka angielskiego, około 10 godzin zajęć wieczornych oraz materiały do nauki.

Pokój 2 os. – 1200 zł

Opłata obejmuje: 6 noclegów w pokoju dwuosobowym, 6 śniadań, 5 obiadów, 6 kolacji w formie bufetu na ciepło, plus jedna w formie grila. Serwis kawowy w trakcie zajęć.

30 godzin zajęć lekcyjnych języka angielskiego, około 10 godzin zajęć wieczornych oraz materiały do nauki.

Zgłoszenia uczestnictwa w kursie:

Zainteresowanych kursem prosimy o zgłaszanie się pisemnie na adres  e-mail Agnieszki Krajewskiej, organizatorki kursu: Agnieszka.Krajewska@me.com

Prosimy o wypełnienie załączonego poniżej formularza zgłoszeniowego.

Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na kurs od Agnieszki Krajewskiej prosimy o wpłacanie zaliczki w wysokości 500 zł. na konto organizatora kursu IATEFL Poland (z dopiskiem Kurs dla Seniorów 2019) w nieprzekraczalnym terminie do 25-go marca 2019 r. Pozostałą kwotę prosimy wpłacić do 31-go maja 2019.

Uwaga: zaliczka jest bezzwrotna.

Konto organizatora, na które należy wpłacać pieniądze:

Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland
Aleja Ujazdowska 58E, 59-900 Zgorzelec, NIP 676 20 81 276

IBAN: PL 16 1090 1883 0000 0001 0194 5244
SWIFT: WBKPPLPP

Santander Bank Polska S.A.
9 Oddział Warszawa
ul. Marszałkowska 55/73
00-676 Warszawa

 

Informacja o prowadzących

Ida Baj anglistka, doświadczona nauczycielka metodyki i psychologii edukacyjnej. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze. Interesuje się dramą i piosenkami. Jest instruktorką tańców w kręgu.

Anna Niżegorodcew anglistka, emerytowana profesor filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, b. dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych UJ i b.kierownik Zakładu Językoznawstwa Stosowanego Instytutu Filologii Angielskiej UJ. Obecnie prowadzi kursy języka angielskiego dla seniorów w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krakowie. Interesuje się problematyką społeczno-polityczną i komunikacją międzykulturową.        

Małgorzata Zdybiewska, anglistka, emerytowana nauczycielka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Radomiu, gdzie prowadziła zajęcia z kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Interesuje się malarstwem brytyjskim i amerykańskim. Działa aktywnie w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Angielskiego (IATEFL POLAND).

Go back

Are you a teaching professional or a teacher trainee?

 If yes, then You can join IATEFL Poland and you will:

  • become part of the largest network of teachers, teacher trainers, • academics and EFL students in Europe
  • participate in Annual  IATEFL Conferences
  • take part in Regional and/or Special Interest Group methodological sessions organised by IATEFL PL
  • be entitled to discounted fees for events organised by our partner associations
  • receive newsletters with articles on current  EFL issues and e-Bulletins with regular updates on IATEFL training events
  • have opportunities to represent  IATEFL at Conferences and Courses, domestic or international
  • be encouraged to become a major player within one of our Committees, developing a role to help IATEFL flourish further

 

Contact:
E-mail:  office@iatefl.org.pl
Telephone:  (048) 503017030

Polityka cookies

Our website use cookie to help us improve your experience and we do not store any personal information about you. By continuing to browse the site we understand this is acceptable to you.aaa