regionsreportsWrocław

SPRAWOZDANIE ze szkolenia metodyczno-językowego dla nauczycieli Teacher Development Day Wrocław

SPRAWOZDANIE
ze szkolenia metodyczno-językowego dla nauczycieli
 Teacher Development Day
zorganizowanego przez IATEFL PL Region Wrocław, Teacher Training i Teacher Development SIGs przy współpracy ze Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

30 listopada 2019r. r odbyła się druga edycja Teacher Development Day, zorganizowana przez IATEFL PL Region Wrocław, Teacher Training i Teacher Development SIGs przy współpracy ze Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej. Szkolenie było adresowane do nauczycieli uczących w szkołach wszystkich szczebli oraz na uczelniach. Ze względu na tematykę prezentacji i grupę docelową uczestników, szkolenie odbywało się w języku polskim z elementami języka angielskiego.

Nauczyciele mieli okazję wzięcia udziału w dwóch sesjach plenarnych oraz trzech sesjach warsztatowych poprowadzonych przez doświadczonych praktyków i entuzjastów edukacji – Alicję Gałązkę, Bartłomieja Janiaka, Magdalenę Kaźmierkiewicz, Joanna Skrzelińską i Annę Życką.

Sesje poruszały istotne tematy związane z kondycją psycho-mentalną nauczyciela, emocjami,  znaczeniem kompetencji miękkich, a także koniecznością zadbania o siebie i rozwijania swojej uważności i odporności (mindfulness & resilience).

W szkoleniu wzięło udział 80 nauczycieli  i  2 studentów z Wrocławia, Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Partnerami i sponsorami wydarzenia były wydawnictwa: Oxford University Press oraz Pearson.

Tematyka szkolenia spotkała się z dużym zainteresowaniem, co potwierdzone było w rozmowach z uczestnikami, a także w ankietach wypełnianych przez nauczycieli po zakończeniu szkolenia.  Oto kilka opinii z przeprowadzonej ankiety na temat organizacji i strony merytorycznej Teacher Development Day we Wrocławiu:

„Bardzo dobra strona organizacyjna szkolenia”
„Świetny, energiczny warsztat”
 „Świetna atmosfera”
 „Bardzo ciekawe i inspirujące wystąpienie”
„Wreszcie nauczyciel, a nie trener biznesu 🙂 ”
„Charyzmatyczna, energiczna osoba, potrafi zaangażować słuchaczy, nawiązać więź, interakcję, dużo śmiechu, trochę jak stand-out! 🙂 “
„Dostałam zastrzyk energii”
„Rewelacja”
„Pełen profesjonalizm, z dużą dozą humoru!”
„Kompetencja i rzeczowość w przekazywaniu treści”
„Takich szkoleń jest za mało, a to błąd. Są bardzo potrzebne”
„Wisienka na torcie i w prowadzeniu i treści”

Joanna Leszkiewicz
Przedstawiciel Regionu Wrocław
IATEFL Poland

Leave a Reply