eventsregionsreportsTeacher TrainingUncategorizedWrocław

Sprawozdanie ze szkolenia we Wrocławiu – 18 stycznia 2020

SPRAWOZDANIE
ze szkolenia metodyczno-językowego dla nauczycieli
“Activities that have worked in my classes”
zorganizowanego przez IATEFL PL Region Wrocław oraz Teacher Training SIG

W dniu 18 stycznia 2020r. r odbyło się 6 godzinne szkolenie metodyczno-językowe dla nauczycieli języka angielskiego “Activities that have worked in my lessons” przeprowadzone było przez Michaelę Cankovą z Czech. W szkoleniu, które tradycyjnie odbyło się w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej, wzięło udział 84 nauczycieli z różnych szkół począwszy od nauczycieli uczących w szkołach podstawowych a skończywszy na lektorach uczelni wyższych ( 19 członków IATEFL PL). Na uwagę zasługuje fakt, że w warsztacie uczestniczyli nie tylko nauczyciele z Wrocławia ale również z innych miejscowości m.in. Legnicy, Jeleniej Góry, Raciborza, Wałbrzycha, Zgorzelca a także 12 studentów filologii angielskiej.

Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń zmodyfikowany został program – uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy i zamiast przewidywanych 4 odbyło się 6 godzin szkolenia (jedna 2-godzinna sesja wspólna dla całej grupy oraz dwie 2-godzinne sesje w mniejszych grupach).

Pozytywne oceny szkolenia znalazły odzwierciedlenie w wypowiedziach uczestników wyrażonych w czasie szkolenia i oraz rozmowach z prelegentką

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i materiały informacyjne o Stowarzyszeniu oraz konferencji IATEFL PL 2020 w Łodzi roku, a także materiały dydaktyczne przygotowane przez Marcina Stanowskiego. Po szkoleniu wszystkie materiały z ćwiczeniami i zadaniami, przygotowane przez prelegentkę M. Cankovą i wykorzystane na szkoleniu 18.01.2020, zostały przesłane uczestnikom drogą mailową.

Joanna Leszkiewicz Agnieszka Mirowska
Przedstawiciel Regionu Wrocław Koordynator Teacher Training SIG.

Leave a Reply