Get inspiredGet inspiredTeacher Development

Międzynarodowy Dzień Kobiet- kilka pomysłów do wykorzystania na zajęciach

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet:) To dobra okazja, by porozmawiać o istotnych, a jakże związanych z naturą kobiecą kwestii. Poniżej kilka pomysłów na aktywności na zajęciach językowych:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=litXW91UauE “You are more beautiful than you think” – bardzo ciekawy film nakręcony przez Dove dotykający delikatnej kwestii postrzegania piękna, samooceny i tego jak mogą odbierać nas inni. To interesujący punkt wyjścia do dyskusji i warsztatowej pracy (nie tylko na zajęciach językowych:)) PS. Inne filmy nakręcone przez Dove , o podobnej tematyce, również się sprawdzą, np. “Dove Real Beauty Sketches- mothers and daughters” https://www.youtube.com/watch?v=pEEAZKbul4w albo “Redefining Beauty One Photo At A Time” https://www.youtube.com/watch?v=_3agBWqGfRo
  2. “I’m proud to be a woman…”- to ćwiczenie specjalnie dla dziewcząt w tym szczególnym dniu. Oczywiście, szukamy minimum trzech powodów, które zapisujemy, kończąc zdanie i dzielimy się nim z innymi uczestnikami zajęć.
  3. Przygotowujemy nazwiska kobiet, które w przeszłości dokonały czegoś przełomowego, każdy uczeń losuje jedno nazwisko i szuka w internecie trzech interesujących faktów na temat życia tej osoby.

Udanego, pełnego pozytywnych refleksji Dnia Kobiet! 🙂

Magdalena Kaźmierkiewicz

Leave a Reply