Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli! British Council & Instytut Anglistyki UW
British Council we współpracy z Instytutem Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza nauczycielki i nauczycieli języka angielskiego na bezpłatne szkolenie, które będzie zawierać:
- prezentację raportu wydanego przez British Council: Sztuczna Inteligencja i nauczanie języka angielskiego
- praktyczną sesję z elementami praktycznego użycia narzędzi opartych na sztucznej inteligencji.
Miejsce: Instytut Anglistyki, ul. Dobra 55
Data: 26 marca 2024, w godzinach 9:30-13:45
Praktyczne wskazówki: W przerwie wydarzenia zapraszamy na lunch. Aby wziąć udział w sesji praktycznej, prosimy o przyniesienie własnego laptopa.
Link do rejestracji na wydarzenie: https://forms.office.com/e/9LrPtzd4bg
W razie pytań, prosimy o kontakt: karolina.kasperska@britishcouncil.pl
Sztuczna Inteligencja i nauczanie języka angielskiego
Data: 26 marca 2026 w godzinach 9.45. – 13.45
Miejsce: Instytut Anglistyki ul. Dobra 55 sale nr: 1.516 oraz 1.009/1.010
Plan konferencji:
9.30-9.45 – rejestracja uczestników spotkania (sala 1.516)
9.45-10.00 – powitanie uczestników – prof. Agnieszka Piskorska –
Instytut Anglistyki, Karolina Kasperska British Council
10.00- 11.15 – Sztuczna Inteligencja i nauczanie języka angielskiego – Prezentacja raportu British Council oraz sesja Q&A– prowadzenie: Neenaz Ichaporia
11.15 – 12.00 – lunch
12.00-13.45 – sesja praktyczna (sale 1.009 i 1.010) zastosowanie narzędzi opartych na sztucznej inteligencji na lekcji języka angielskiego – prowadzenie dr Maciej Rosiński oraz dr Marcin Opacki
Neenaz Ichaporia kieruje działem EdTech w British Council, obecnie pracuje w Mumbaju, w Indiach. Zapewnia ona standardy jakości i innowacje w obszarze EdTech w celu rozwoju nauczycieli języka angielskiego. Obecnie kończy studia magisterskie z zakresu Edukacji Cyfrowej na Uniwersytecie w Edynburgu. Wygłosiła wiele prezentacji na temat nauki online i przyszłości cyfrowej, w tym na konferencji IATEFL Harrogate 2023, Światowym Dniu Nauczyciela 2022 i New Directions Yokohama, 2019.
Dr. Adam Edmett kieruje działem Innowacji w EdTech dla British Council, obecnie pracującym w Delhi, w Indiach. Adam posiada 27 lat doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego i technologii nauki cyfrowej w czternastu krajach. Posiada doktorat z Uniwersytetu w Bath i magisterium z Open University, oba w dziedzinie Edukacji Online.
Dr. Maciej Rosiński jest lingwistą pracującym w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi wprowadzające kursy z zakresu lingwistyki, metodyki badań lingwistycznych oraz seminaria magisterskie, których zagadnienia związane są z analizą dyskursu, użyciem języka metaforycznego i komunikacją multimodalną. Zainteresowania badawcze dr. Rosińskiego obejmują lingwistykę kognitywną, badania gestów oraz użycie metafor w dyskursie naukowym. Interesuje się dyskursem medialnym dotyczącym sztucznej inteligencji i sposobem jego ujęcia.
Dr. Marcin Opacki jest lingwistą pracującym na Uniwersytecie Warszawskim (UW), adiunktem na Wydziale Języków Obcych, badaczem w Laboratorium Lingwistyki Eksperymentalnej i członkiem Rady Naukowej UW ds. Dyscypliny Lingwistyki. W trakcie swojej kariery Marcin zajmował się badaniami nad edukacją, postrzeganiem gramatyczności i przetwarzaniem języka naturalnego. Poza UW pracuje jako redaktor korektor w czasopiśmie Journal of Language Modelling, jako konsultant dla Polskiego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz jako ekspert lingwistyczny dla firmy biomedycznej .PROT.